Freelance web tasarım, herhangi bir firma veya kuruma bağlı kalmadan yapılan çalışma modelidir. Bu çalışma modeli avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olup Türkiye’de ise yavaş yavaş tanınmaya ve kabul görmeye başlamıştır.

Freelance web tasarımcı olarak çalışan bireyler evlerinde veya kendileri için kurdukları ofislerinde işlerini yürütmektedirler. Peki freelance (serbest) olarak çalışan kişilerle çalışmanın ne gibi faydaları ve zararları vardır bunları değerlendirecek olursak, öncelikle şunu belirtmeliyim ki çalıştığınız kişi profesyonel ise yüksek fayda sağlar fakat tecrübesi yetersiz ise sonuç hep hüsrandır..

Freelance web tasarımcıların tercih edilmesinin en büyük sebebi daha ekonomik olmasıdır, firma veya kurumların verdiği fiyatlara oranla oldukça düşük maliyetli projeler üretirler ve tercih edilmelerinin en büyük sebebi budur. Firmalara oranla daha düşük ücret talep etmelerinin sebebi ise firmaların belli başlı giderleri olduğu için mecburi olarak yüksek fiyat vermek durumundadırlar böyle bir durumda aynı projeye daha yüksek ücret ödememek için freelance çalışan kişiler tercih edilmektedir.

Peki çalışmayı düşündüğümüz tasarımcının yeterince donanımlı olup olmadığını nasıl anlarız? Bunu anlamanın en iyi yolu tasarımcının sunduğu referanları incelemektir, bu sayede çalışacağımız kişinin neler yapabildiği konusunda az çok bilgi sahibi olmuş oluruz.

emg_beyin

Sitenizi Zirveye Taşıyalım!

Alanında uzman makale yazarlarımız ile sizin için en doğru anahtar kelimeleri belirliyoruz. Yapılan organik çalışmalar sonucunda sitenizi hedeflediğimiz sıraya oturtuyoruz..

Güçlü Kod Yapısı

Tasarımın önemli olduğu kadar bu tasarımın hataya geçmesini sağlayan kodlarında önemi oldukça büyüktür bu nedenle her zaman güncel teknolojilerde en iyi kodlama sistemi kullanılır.

Özgün Tasarım

Kurumsal firmalar için en önemli unsur web sitelerinin internet ortamında firmalarının kurumsal yüzünü en iyi şekilde yansıtabilmeleridir. Bu nedenle her firmaya özel olarak tasarım hazırlanır.

Responsive Tasarım

Yeni nesil web trendlerinden olan responsive tasarım tüm web sitelere uygulanır böylelikle web siteniz masaüstü, tablet ve mobil cihazlarla uyumlu çalışabilmektedir.

Size özel Projeleriniz İçin Teklif Alın

Web projesi talepleriniz için ücretsiz fiyat teklifi alın, projeleriniz en kısa sürede hayata geçsin.